Българският футболист Благой Георгиев започна като титуляр при загубата на Терек Грозни с 0:1 като домакин на Краснодар. Двубоят бе част от 40-я кръг а руската Висша лига - плейоф за оставане в групата.

Полузащитникът остана до последния съдийски сигнал на терена, като не успя да помогне на съотборниците си да стигнат поне до точката в този двубой. В самия край на срещата Благой Георгиев остана срещу двама играчи на Краснодар, но и при последната си възможност не успя да преодолее съперниковия тима.

Единственият гол в мача падна в 28-та минута, когато защитникът Николай Марков остана сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0.

След загубата Терек Грозни заема трето място в подреждането на групата, която трябва да определи изпадащите тимове в Русия. С позицията си сега съставът запазва мястото си в елита.