Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр за своя Терек, който победи с 2:1 гранда Локомотив Москва в мач от 23-тия кръг в руското първенство. Бившият футболист на Славия остана на терена до 83-та минута, когато бе сменен от Гогуа.

Другият българин в състава на Терек – Валентин Илиев не взе участие в мача. Бившият играч на ЦСКА Радослав Забавник изигра 90 минути за тима от Грозни, а друг бивш „армеец” Флорентин Петре се появи в игра в 55-та минута.

Садаев откри за Терек в 24-та минута, а в началото на второто полувреме Панку удвои преднината на домакините. Родолфу върна интригата в 80-та минута, но това бе единственото, което гостите успяха да сътворят.

Така във временното класиране Терек излезе на 9-о място с 30 точки, а Локомотив е пети с 38.

В друг мач от кръга Налчик победи Ростов с 1:0. По-късно играят Спартак Москва – Том и Кубан – Криля Советов.