Благой Георгиев дебютира по възможно най-добрия начин за своя нов отбор Дуисбург. Полузащитникът вкара гол още в първия си официален мач с екипа на германския тим и изработи едно от другите три попадения.

Дуисбург отстрани Бабелсберг в първия кръг за Купата на Германия, като победи нискоразредния си съперник с 4:0 като гост.

Благо Георгиев реализира второто попадение в мача, в 72-та минута, и остана на терена до края на срещата.

Елитният Дуисбург обаче се нуждаеше от повече от час, преди да успее за първи път да намери мрежата на Бабелсберг. Ишиаку откри в 67-та минута, а също той оформи крайния резултат в 88-та. Седем минути преди това Ламей реализира третия гол.

Следващият уикенд Благо Георгиев ще дебютира и в Бундеслигата, като неговият Дуисбург започва първенството като гост на Борусия Дортмунд.