Отборът на Анжи Махачкала победи с 3:1 като гост Терек Грозни в мач от 28-я кръг на руското първенство. Българско дерби не успя да се получи, тъй като за гостите от Махачкала Тодор Тимонов остана на резервната скамейка, но за сметка на това Благой Георгиев записа цял мач за своя клуб.

Отборът на Терек поведе в резултата още в 13-та минута. Заур Садаев направи впечатляващ пробив, влезе в наказателното поле, стреля и след лек рикошет топката влезе в мрежата за 1:0.

В 16-та минута Ян Голенда изравни за 1:1. Много ключов момент за изхода от двубоя бе в 39-та минута, когато Андрей Кобенко от Терек получи втори жълт картон и напусна терена.

В 62-та и 65-та минута паднаха и последните два гола, с които мачът бе решен – 3:1. В голмайстори се превърнаха съответно Николай Жосан и Давид Цораев.

С трите спечелени точки Анжи се изкачи на 11-та позиция с 30 точки, с което вече почти сигурно отборът няма да изпадне. Терек пък е на 9-о място с 32 пункта.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.