Българският футболист Благой Георгиев игра цял мач при победата на Рубин Казан с 2:0 над ФК Ростов в мач от 20-ия кръг на руското първенство. Нещо повече, полузащитникът асистира при първия гол за своя тим.

В 68-ата минута отборът на Благо Георгиев не успя да поведе в резултата, след като Карлос Едуардо пропусна дузпа.

Малко след това обаче Рубин стигна до попадение. В 84-ата минута българският футболист преодоля защитник по левия фланг, центрира в близост до голлинията, откъдето Игор Портнягин засече за 1:0.

Второто попадение в срещата падна в продължението на срещата. Магомед Оздоев получи топката, обърна се с лице към вратата и стреля в десния ъгъл за 2:0.

След успеха Рубин Казан заема 4-о място във временното класиране с 36 точки, докато ФК Ростов е на последната позиция с 14 пункта, колкото има и 15-ия Амкар Перм.