Българските футболисти Валентин Илиев и Благой Георгиев играха цял мач при загубата на Терек с 1:2 от Рубин Казан в среща от 4-я кръг на А група. Руският шампион успя да се наложи като гост, като вкара две попадения само за 2 минути през първото полувреме. Това пък е първото поражение от началото на шампионата за тима, воден от Вячеслав Грозни.

Българският национал Благой Георгиев се разписа с асистенция при почетното попадение за своя отбор. В края на мача, в третата минута на даденото от съдията продължение, бившият футболист на Славия подаде на съотборника си Шамил Лахиялов в наказателното поле, който оформи крайното 1:2.

Сергей Семак откри резултата в 18-та минута, а Алехандро Домингес удвои за 2:0 в 20-та минута.

Бившият футболист на ЦСКА Радослав Забавник също взе участие в мача, за разлика от Флорентин Петре, който все още се възстановява от контузия.

Така след първото си поражение от началото на сезона в Русия, Терек заема четвърто място с 4 точки в актива си.