Благой Георгиев вкара втория гол при равенството 2:2 на Терек Грозни в приятелски мач срещу германския гранд Хамбургер ШФ. Контролата продължи само 75 минути, защото в Австрия, където се подготвят двата отбора, се разрази гръмотевична буря.

Българският халф игра цял мач за руския тим, който отстъпваше с два гола до 24-та минута, като точни за германците бяха шведският нападател Маркус Берг и турският полузащитник Толгай Арслан. Игор Лебеденко намали минути преди почивката, а в 50-та минута Георгиев изравни. Той получи извеждащ пас от защитата, овладя топката на скорост, финтира съперник и вкара изравнителното попадение, което беше последно в мача.

"Това беше нашият последен сериозен тест преди началото на първенството. През първото полувреме нашите футболисти допуснаха два гола, но само защото изпитваха уважение към името на съперника и бяха объркани. След това заиграхме по-добре и вкарахме две красиви попадения. Хареса ми това, че върнахме два гола на отбор като Хамбургер", каза треньорът Станислав Черчесов.

Терек започва есенния дял от руското първенство на 22 юли с мач срещу Криля Советов като гост.