Благой Георгиев заедно със своя отбор Дуисбург завърши 1:1 с Ханза в мач от 23-я кръг на Първа Бундеслига.

Българският национал игра цял мач за своя отбор, който след спечелената точка вече заема 16-о място и е само на точка от спасителната зона.

Грлич откри резултата в 7-та минута, а в 20-та Виктор Агали донесе точката за гостите.

Станислав Ангелов игра 90 минути за Енерги при загубата като гост с 0:3 от Волфсбург.

За домакините бяха точни Гентнер в 17-та минута, а Марселино бе точен на два пъти в 19-та и 70-та минута.

Байерн Мюнхен постигна лесна победа с 2:0 срещу Карлсруе, като за баварците точни бяха Лука Тони в 41-та минута и Франк Рибери в 64-та минута.

Шалке 04 спечели като гост с 2:0 срещу Арминия и по този начин прекъсна лошата си серия. Варела се разписа в 23-та минута, а Алтънтоп удвои преднината на „кралско-сините” в 74-та минута.

Щутгарт разби с 6:3 Вердер Бремен. Гомес от шампионите се отличи с хеттрик и Какау добави две попадения, а Пер Мертезакер си отбеляза автогол. За Вердер се разписаха Алмейда, Боенич и Розенберг.

Айнтрахт завърши 1:1 с Бохум, като Тоски се разписа в 49-та минута за домакините, а Азауах донесе точката за гостите.