Българският национал Благой Георгиев и неговият Дуисбург ще заминат за Испания в неделя, където ще се подготвят преди началото на втория полусезон в Бундеслигата.

Закъсалият тим започна новата година с турнир на малки вратички, който според наставника на тим е бил ползотворен, а вчера Благо игра цял мач в контрола срещу Кикерс Офенбах.

Отборът на бившия футболист на Славия се наложи с 2:0 над своя противник в първата си контрола за годината. Старши треньорът на „зебрите” остави Благой Георгиев в игра по време на целия мач, като направи едва четири смени в целия двубой.

Първото попадение падна в 32-та минута, когато резултатът бе открит от Ламей. През второто полувреме Нимайер оформи крайното 2:0 в 57-та минута.