Българският футболист Благой Георгиев записа пълни 90 минути при ужасяващата загуба за неговия Терек от Алания в мач от 3-я кръг на руското първенство.

Съставът от Грозни претърпя пълен крах при гостуването си с 0:5. Родният полузащитник получи доверието на треньора и започна като титуляр, но Георгиев и неговите съотборници бяха надиграни категорично. На всичкото отгоре, Терек остана с двама души по-малко за червени картони в хода на мача. Още в началото на срещата, във 2-та минута Антон Амелченко бе изгонен. Същата съдба имаше и Олег Иванов в 68-та минута.

За Алания се разписаха Данило Неко (11-дузпа, 26'), Тамаш Прискин (19'), Владимир Хозин (34') и Арсен Хубулов (90+2').

След първите три срещи, но преди да е приключил целият кръг Алания заема 6-а позиция с 3 точки, докато Терек е с една позиция пред своя съперник и с точка повече – 4.