Българските футболисти Валентин Илиев и Благой Георгиев бяха титуляри за победата на Терек Грозни с 2:0 над Химки. Тимът на родните играчи бе по-добрият в този двубой и съвсем заслужено стигна до успеха.

Терек прекъсна днес серията си от шест мача без победа и събра 12 точки, с които се изкачи на 10-о място в класирането. Химки е на последното 16-о място само с 4 точки.

Благой Георгиев се отличи с асистенция, а бившият капитан на ЦСКА едва не се разписа още в 6-ата минута. Илиев остана на терена до 87-ата минута, когато беше заменен от Садаев.

Още в шестата минута на мача Валентин Илиев стреля на сантиметри от гредата след центриране от фаул - ситуация, определяна от руските журналисти като специалитет на българина. В 9-ата минута Кобенко откри резултата, а през второто полувреме Благой Георгиев беше много активен и изработи второто попадение. Той проби по фланга, центрирането му прехвърли двама бранители на гостите и Ляхиялов прати топката за втори път в мрежата на Химки.