Българският полузащитник Благой Георгиев записа асистенция в мача на Терек срещу Кубан Краснодар, но това бе единственото попадение в двубоя за състава от Грозни, което се оказа недостатъчно. Съставът, воден от Рууд Гулит, претърпя поражение като гост с 1:2 в двубоя от 8-я кръг на руското първенство.

Българският национал показа ниво в мача и в даденото от съдията продължение, при пасив от два гола, реши да изстреля топката от центъра на терена в наказателното поле, където Ерве Зенге реализира за крайното 1:2.

Преди това Кубан бе реализирал два гола в 19-та минута чрез спорна дузпа, изпълнена от Дачиан Варга и Сергей Давидов в 90-та минута.

Гостите от Терек имаха неблагоразумието да загубят свой играч по време на мача и да играят с човек по малко след 72-та минута, когато Сергей Омелянчук получи втори жълт картон.

След поражението Терек заема 11-а позиция с 8 точки, докато Кубан излезе начело в подреждането, но преди да са се изиграли всички двубои от кръга.