Терек Грозни победи с 3:1 като гост втородивизионния Спартак Налчик в двубой от 1/16-финалите за Купата на Русия.

Цял мач за Терек игра бившият български национал Благой Георгиев, чийто тим записа шести успех в последните си седем мача във всички турнири.

Чеченският отбор си осигури класиране за 1/8-финалите още през първото полувреме, когато поведе с 3:0 с голове на Марчин Коморовски, Езекиел Н'Дуасел и Ризван Уциев.

Спартак Налчик върна едно попадение малко след почивката чрез Давид Сирадзе, но това бе всичко, което успя да направи срещу елитния тим.

По-рано днес на 1/16-финалите за Купата на Русия отпадна Амкар Перм, който без българските футболисти в състава си загуби с 1:2 след продължения (1:1 в редовното време) при гостуването си на втородивизионния СКА-Енергия Хабаровск.