Тимът на Рубин Казан надделя с минималното 1:0 над Кубан Краснодар в мач от 27-ия кръг на руския шампионат. В тима на домакините цял мач игра българският полузащитник Благой Георгиев, докато за гостите, капитанът на националния отбор Ивелин Попов остана на терена до 80-ата минута.

Единственият гол в срещата бе дело на Магомед Оздоев в 71-ата минута, а с него отборът на Рубин запази шансовете си за класиране в зона Лига Европа. Със спечелените три точки тимът на Благо Георгиев събра актив от 47 точки и заема петото място във временното класиране.

За Кубан участие в мача не взе другият българин в редиците Станислав Манолев, който е наказан заради червения картон, който получи в последния мач. След загубата тимът от Краснодар остава на девето място във временното подреждане.