Благой Георгиев дебютира с победа за новия си клуб Терек. В първия мач от първенството на Русия, клубът от Грозни се наложи с минималното 1:0 над Спартак Налчик.

Двамата българи в състава Благой Георгиев и Валентин Илиев изиграха пълни 90 минути при успеха, който дойде едва в третата минута от продължението на срещата. Единственият гол, който донесе трите точки за тима, воден от Вячеслав Грозни, реализира Клебер. Бразилският защитник вкара за 1:0, след като засече центриране от корнер.

Бившият футболист на ЦСКА Флорентин Петре игра 88 минути, когато бе заменен от друг играч, подвизавал се на стадион „Българска армия” – Радослав Забавник.

Гостите от Спартак Налчик бяха по-активни на терена, но отпускането в края на двубоя ги лиши от точката. За сметка на това пък Флорентин Петре имаше шанс да реализира през второто полувреме, но това така и не му се отдаде.

Класирането на руската Висша лига можете да следите вече в сайта Gong.bg!