Отборът на Металург Донецк, воден от Николай Костов, завърши по блестящ начин иначе противоречивия си сезон в украинското първенство. В мач от последния 30-и кръг, „българският” отбор победи с 5:0 Оболон Киев, като два гола отбеляза Велизар Димитров, а още два добави бившият играч на Левски Зе Соарес.

Димитров и Соарес изиграха цял мач, а другият български национал Чавдар Янков бе заменен на почивката на мача, като преди това си изкара жълт картон за грубо нарушение.

Резултатът бе открит във 2-та минута, когато атака, започната от Димитров, стигна до Зе Соарес, който от пет метра вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно Велизар бе фаулиран в наказателното поле и самият той реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

Зе Соарес направи резултата класически в 70-та минута, а още в следващата атака с удар от 10 метра, Велизар Димитров вкара втория си гол в мача. Крайното 5:0 бе оформено в 75-та минута след гол, дело на Танаса.

В крайното класиране Металург остана на осмо място с 37 точки. Шампион на Украйна е Шахтьор Донецк с 77 точки, на 6 пред Динамо Киев.