„Българският” отбор в Бундеслигата Енерги Котбус измъкна точка при гостуването си на Борусия Дортмунд. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк” от 20-тия кръг завърши 1:1.

Българските национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов започнаха титуляри за своя отбор. Голаджията остана на терена до края на срещата, докато Пелето бе заменен в 80-тата минута от Ян Райнох.

Тимът от Котбус откри резултата в 31-вата минута, когато Ервин Скела центрира на дясната греда, където Чагдаш Атан засече за 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче Александер Фрай изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на голмайстора Атан срещу Себастиан Кел.

Митко Рангелов имаше няколко удара към вратата на Вайнденфелер, които обаче не затрудниха стража на Дортмунд. В самия край на мача бившият играч на Тотнъм Йунг-Пьо Лий бе изгонен за груб фаул срещу Павичевич.

Въпреки спечелената точка Енерги се завърна в зоната на изпадащите. Тимът от Лаузитц има 17 точки, с колкото е и заелият спасителното 15-то място Бохум. Борусия пък остана на 8-ма позиция с 30.

В другия неделен мач от Бундеслигата Хамбургер победи Арминия Билефелд с 2:0 след голове на юношите на Байерн Мюнхен Пьотр Троховски (32’) и Хосе Паоло Гереро (60’).

Именно тези попадения пък смъкнаха баварците на незавидното 4-то място във временното класиране. Хамбургер пък е трети с 39 точки, една по-малко от лидера Херта и една повече от Байерн.