Трима български футболисти играха в мача от 23-тия кръг на украинското футболно първенство Олександрия - Металург Донецк, завършил при резултат 0:0. Титуляри в отбора на домакините от Олександрия бяха Димитър Макриев и Виктор Генев, като Макриев бе сменен в 66-та минута от В. Шевченко.

Бившият нападател на българския национален отбор и на ЦСКА /София/ Велизар Димитров започна като титуляр в отбора на Металург /Донецк/. Димитров бе сменен от Иванко в 90 плюс 3 минути.

След днешните мачове Металург /Донецк/ е на 7-мо място във временното класиране с 31 точки, а Олександрия е на

предпоследното, 15-то място с 16 точки.

Днес Динамо /Киев/ победи като домакин Днипро /Днипропетровск/ с 2:0 и е начело във временното класиране на

украинското футболно първенство с 61 точки, следван от Шахтьор /Донецк/ - 58 точки. Вчера в мач от 23-тя кръг Шахтьор победи като домакин Черноморец /Одеса/ с 4:0.