Стяуа загуби с 0:1 от Газ Метан в мача от 15-ия кръг в румънското първенство. Станислав Ангелов въобще не попадна в групата на домакините за двубоя.

Пелето изигра 75 минути за столичани в средата на седмицата, за успеха над Динамо с 1:0 в турнира за Купата на страната. В неделя обаче българският полузащитник не дори не бе в групата за мача от местното първенство.

По-рано през деня, националния селекционер на България Лотар Матеус призна, че не е викнал Ангелов за контролата със Сърбия именно защото футболистът не получава достатъчно игрово време в клуба си.

Единственото попадение в двубоя падна в 4-та минута, когато Ерик де Оливейра вкара за 1:0 и така донесе победата за Газ Метан.

След поражението, Стяуа остана на 7-мо място с актив от 22 точки. Газ Метан пък се изкачи на 4-та позиция с 25 точки.