Отборът на Твенте победи НЕК с 4:2 в Ниймеген в мач от 16-ия кръг на холандското футболно първенство и се изравни на върха на класирането с ПСВ Айндховен.

Двата отбора имат по 34 точки, но възпитаниците на Мишел Прюдом изостават на втора позиция с по-лоша голова разлика.

Българският национален вратар Николай Михайлов остана извън групата на гостите заради травма.

Брайън Руис и Марк Янко се разписаха по два пъти, а шампионите трябваше да преодолеят ранен гол пасив, за да прекъснат неприятната си серия от две поредни загуби в надпреварата.

Преследвачите на лидерите направиха грешки стъпки. Третият Грьонинген остана с 30 точки след загуби с 0:1 срещу Рода в Керкраде, а четвъртият АЗ Алкмаар събра 29 точки, след като стигна до 2:2 с гол на Колбейн Сигторсон в последната минута при домакинството си на Хееренвеен. Петият в момента с 28 точки Аякс може да излезе на трета позиция, ако победи Венло като гост по-късно днес.