Твенте спечели с 3:2 като домакин на Хераклес в много оспорвам първи мач от 17-ия кръг на холандския шампионат и оглави временното класиране.

За победителите не игра българският национален вратар Николай Михайлов, който се възстановява от операция.

Вместо Михайлов, за тима на Стив МакЛарън пази 42-годишната клубна легенда Сандер Бошкер, който допусна две попадения в мрежата си – дело на Марко Вейинович в 20-ата минута и Томас Брунс в 64-ата.

Между техните голове за Твенте се разписаха Насер Чадли (26') и Едвин Гиаси (62'), докато победното попадение за домакините от Еншеде заби бившият нападател на Интер Лук Кастайньос в 70-ата минута.

Така тимът на Ники Михайлов се изкачи на първото място и има точка повече пред втория ПСВ Айндховен на Станислав Манолев, който в събота гостува на НЕК в Ниймеген. Хераклес остана на десета позиция в Ередивизие.