Еспаньол записа изненадваща победа като гост на Атлетик Билбао с внушителното 4:0. В групата за мача на каталунците бе Мартин Петров, който обаче не се появи на терена и изгледа успеха на своите съотборници от резервната скамейка.

Резултатът бе открит в 28-а минута, когато Симао центрира към Хектор Морено, който с глава вкара за 1:0.

Авансът се запази минимален до 57-а минута, когато каталунците нанесоха своя удар и вкараха два нови гола в рамките на 2 минути чрез Виктор Санчес и Кристиан Стуани.

В 75-а минута крайното 4:0 оформи Йоан Верду. Опитният халф изпълни дузпа, която бе спасена от Ираисос, но при добавката Верду нямаше проблеми и вкара четвъртия гол за Еспаньол.

В класирането Еспаньол се изкачи на 13-о място с 28 точки, на 8 пред опасната зона. Атлетик пък е на 15-а позиция с 26 точки.