Българите Владимир Манчев и Петър Занев отново не влязоха в игра за своя Селта при победата с 2:1 над втория отбор на Севиля в 16-я кръг на Сегунда дивисион.

Отборът от Виго успя да обърне съперника си с два бързи гола в края на двубоя.

За съжаление, новият старши треньор на клуба Хуан Рамон Лопес Каро, който замени на поста Христо Стоичков, за пореден път показа, че няма намерение да разчита на двамата. Дори в испанските медии вече се появи информация, че Занев ще се завърне в Литекс през зимната пауза.

Отборът на Севиля откри резултата в 43-та минута чрез Виктор Диас. Селта успя да обърне резултата в края на мача. Изравнителното попадение вкара Перера в 83-та минута, след като овладя топката в малкия пеналт и я прати в мрежата на гостите. Само шест минути по-късно Куинси донесе трите точки на Селта, след чудесна контраатака и асистенция на Перера.

След този успех Селта се намира на 5-о място във временното класиране на Сегунда дивисион с 25 точки в актива си, лидер е тимът на Нумансия с 33.