Без Цветан Генков в отбора си Динамо Москва победи с 2:0 като гост Химки и по този начин столичани се приближиха до лидерите в класирането.

Българският нападател изобщо не бе включен в групата на старши треньора Андрей Кобелев за мача с Химки.

Гостите поведоха в резултата в 35-та минута, когато Кержаков подаде на новото уругвайско попълнение на Динамо Луис Агиар, който преодоля един съперник и с точен удар направи безпомощен Березовски.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 89-та минута, когато Кержаков бе изведен добре и преодоля вратаря на Химки, след което нямаше проблеми да прати топката за втори път в мрежата на Березовски.

След тази победа Динамо Москва остава на пето място с 27 точки и е само на четири от лидера в класирането Рубин.