Херта Берлин срази с 5:1 като гост миналогодишните шампиони от Волфсбург в последна среща от 27-ия кръг на германското първенство по футбол. Българският нападател Валери Домовчийски обаче не влезе в игра в едва четвъртата победа на отбора си от началото на сезона.

Хеттрик за Херта вкара Теофанис Гекас, а два гола добави Адриан Рамос. Головата фиеста за гостите от столицата започна още в 6-ата минута, а 20 по-късно резултатът беше вече 3:0. В 36-ата минута Графите все пак намали за шампионите, но нови два гола на Гекас и Рамос през втората част оформиха крайното 5:1.

Победата остави Херта на дъното, но берлинчани са вече на 7 точки от спасителната 15-а позиция, на която се намира Нюрнберг. Волфсбург пък остана на 10-о място с 37 точки и трудно може да достигне до зоната за участие в евротурнирите.