Без българите в състава си, Металург Донецк загуби с 0:1 гостуването си на Таврия Симферопол. Чавдар Янков бе наказан за двубоя, а Велизар Димитров получи почивка от родния специалист, който води тима Николай Костов.

Мачът бе и генерална репетиция за финала за Купата на Украйна, където се срещат същите два отбора. Двубоят за трофея е на 16 май.

Зе Соарес поигра малко в мача, но за 20 минути не успя да се разпише и да донесе точка на Металург. Единственото попадение отбеляза Голайдо, който засече на далечната греда с глава центриране на Маркович, в 69-та минута. Гостите от Донецк нямаха нито едно 100-процентово положение за гол в мача, а Таврия имаше доста повече удари към вратата на Металург и можеше да постигне и по-убедителен резултат.

Успехът изкачи Таврия до пето място във временното класиране с 36 точки, докато Металург остана седми с 31.