Най-новото попълнение на Манчестър Сити Валери Божинов не взе участие при домакинската загуба на небесносините с 0:1 от Валенсия в приятелска среща.

Оставилият отлични впечатления при дебюта си срещу Шросбъри Мартин Петров игра цял мач, но въпреки напористата си игра не успя да помогне на съотборниците си да се разпишат във вратата на Сантяго Канисарес.

Единственото попадение в срещата бе дело на Давид Силва в десетата минута на срещата.

В 35-тата минута Мартин Петров изведе в отлична позиция Роландо Бианки, но италианецът от пет метра прати топката в аут.

Бившето крило на Атлетико Мадрид и Волфсбург създаде и първата опасност пред вратата на Валенсия през второто полувреме, но Мика Ричардс бе изпреварен от защитник на прилепите.

Минути преди края Мартин Петров сътвори и последното добро положение за изравняване, но Бернардо Коради и Бианки се разминаха с топката в опасна близост пред Канисарес.

С екипа на Сити за първи път се появиха две от новите попълнения – испанецът Хавиер Гаридо и бразилецът Елано.

Очаква се Валери Божинов да дебютира при гостуването срещу Уест Хем в първия кръг на Висшата лига.