Асен Караславов и Валери Домовчийски не се срещнаха на терена в мача между Гройтер Фюрт и Дуисбург. Домакините спечелиха с 2:1 на „Троли Арена“ мача от 7-ия кръг във Втора Бундеслига. Асен Караславов се появи в игра в края на мача във втората минута на даденото от рефера продължение. Нападателят на гостите Валери Домовчийски започна като титуляр, но бе сменен още в 34-та минута, като по всяка вероятност причината е контузия.

Гройтер Фюрт поведе в резултата в 58-та минута, когато точен бе Щефан Фустнер. Домакините удвоиха чрез Кристофер Ноте в 64-та минута.

Гостите върнаха едно попадение в 66-та минута чрез Юрген Гясула, но това не се оказа достатъчно и Гройтер Фюрт спечели с 2:1.

След успеха, домакините са на 1-во място с актив от 18 точки. Дуисбург пък е на 13-то място с 5 точки.