В мач от 31-я кръг на Премиършип Тотнъм победи с 2:0 Портсмут, а българският национал Димитър Бербатов се отличи с асистенция за първото попадение в срещата.

Бербо игра 90 минути и записа пореден силен мач, но този път не успя да се разпише в противниковата врата.

Домакините започнаха силно мача, като с пропуски се отличиха Димитър Бербатов, Роби Кийн и Том Хъдълстоун.

В 28-та минута Бербатов отбеляза гол във вратата на Дейвид Джеймс, но той бе отменен заради засада.

До края на първото полувреме натискът на домакините се засили, но те така и не успяха да отбележат гол във вратата на Джеймс.

През второто полувреме „шпорите” продължиха да нападат, но футболистите на Портсмут стояха стабилно в защита.

Все пак в 80-та минута Малбранк центира в наказателното поле на Портсмут, където Дистен изби топката, но тя попадна в Бербатов, който намери Дарън Бент и той с глава даде гол аванс за домакините.

В 82-та минута Дарън Бент подаде на Джейми О’Хара, който с точен удар удвои преднината на домакините и по този начин оформи крайния резултат в срещата.