Тотнъм победи с 2:1 като гост Евертън в отложен мач от Висшата лига на Англия. Димитър Бербатов откри резултата в 35-та минута, след като Арън Ленън нахлу в наказателното поле на „карамелите”, центрира и намери непокрития Бербатов, който нямаше проблеми и се разписа във вратата на Хауърд.

В 42-та минута Микел Артета изравни резултата от пряк свободен удар, след като Доусън извърши нарушение срещу централния нападател на „сините” Виктор Аничибе.

Победата за лондончани донесе Джърмейн Дженас, койтосе разписа в 89-та минута.

С тази победа Тотнъм се изкачи на 10-та позиция с 36 точки. Евертън са с две места по-нагоре и три точки повече от отбора на Мартин Йол.

В другия мач на вечерта Уотфорд и Уигън завършиха 1:1. Домакините откриха в 24-та минута чрез Хендърсън, а четири минути по-рано Хол бе изгонен от състава на „крилцата”. Гостите се добраха до точката, след като в 40-та минута Фолан изравни.