Отборът на Тотнъм, където играе и българският национал Димитър Бербатов записа убедителна победа с 5:1 в лондонското дерби срещу Фулъм в мач от 19-я кръг на Премиършип.

Бербатов започна като титуляр, но бе заменен в 63-та минута от младата германска надежда на „шпорите” Кевин Принс-Боатенг, като българинът се отличи с две асистенции.

В 27-та минута домакините поведоха чрез гол на Роби Кийн, който засече подаване на Стед Малбранк.

В края на полувремето Бербатов намери с хубав пас Том Хъдълстоун, който с удар от средно разстояние удвои преднината за „шпорите”.

В началото на втората част поевилият се като резерва в състава на Фулъм Морис Фолц си изкара на бързо два жълти картона и напусна терена.

Въпреки това гостите намалиха резултата в 60-та минута с гол на Клинтън Демпси., но само след 120 секунди Бербатов подаде на Роби Кийн, който отново даде два гола преднина за Тотнъм.

С удар отдалеч в 71-та минута Том Хъдълстоун покачи резултата на 4:1 за домакините, а крайното 5:1 оформи Джърмейн Дефоу в последната минута от редовното време на срещата.