Българският футболист Димитър Бербатов игра 90 минути за Тотнъм и записа асистенция при победата на „шпорите” с 2:0 над Съндърланд в мач от 23-я кръг на Премиършип.

Домакините поведоха още във втората минута, след като Бербатов подаде на Аарън Ленън в наказателното поле на „черните котки” и той откри отбеляза първия гол в срещата.

В 90-та минута Радек Черни намери с дълъг пас Роби Кийн и ирландският нападател оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Тотнъм се изкачи на 11-о място във временното класиране преди мача на Нюкасъл срещу Болтън.

Блекбърн измъкна точката срещу Мидълсбро и двата отбора завършиха 1:1. Гостите поведоха в 13-та минута чрез Уйтър, но Дарбишайър изравни в 75-та минута.

Портсмут победи с 3:1 Дарби Каунти. „Овните” поведоха в 4-та минута чрез Ниатанга, но до края на мача Бенжани Мварувари успя да отбележи хеттрик, след като бе точен в 38-та, 42-та и 55-та минута.