Българският национал Димитър Бербатов ще пропусне мача на Манчестър Юнайтед от Група B на Шампионската лига срещу турския Бешикташ на Олд Трафорд в сряда поради контузия, съобщават британските медии.

Нападателят остана извън състава на английския първенец при снощната домакинска победа над Евертън с 3:0 във Висшата лига зарази проблем с коляното. Той не бе играл и срещу Челси и ЦСКА Москва, но пък игра 87 минути за България в контролата срещу Малта, когато заби два гола и подобри рекорда на Христо Бонев за най-много отбелязани голове с екипа на лъвовете.

Сред двубоя срещу карамелите мениджърът на червените дяволи сър Алекс Фъргюсън потвърди, че Бербатов и Джони Евънс няма да бъдат на разположение и за двубоя с Бешикташ.

Шотландският спец се надява двамата да се възстановят напълно за гостуването на Портсмут на 28 ноември. Сър Алекс намекна, че срещу турците в сряда възнамерява да даде почивка на някои титуляри, тъй като Манчестър Юнайтед вече си осигури класиране на осминафиналите.