Димитър Бербатов изобщо не попадна в номинациите за играч на месец февруари на новия си тим Монако. Днес на официалната страница обявиха, че вота на феновете е спечелен от левия бек Лайвин Курзава.

Курзава събра 35% от гласовете, а след него се подредиха Джеймс Родригес (33%) и Жереми Тулалан (23%). Петицата се допълва от Жофре Кондогбиа и вратаря Даниел Субашич.

Митко премина от Фулъм в Монако на 31 януари, когато трансферният прозорец в повечето европейски страни затваряше. През февруари Бербатов дебютира срещу ПСЖ, а в седващия мач срещу Ница за Купата (1:0) вкара победното попадение в продълженията. Срещу Реймс българският нападател влезе като резерва, но пак остави добри впечатления.

Въпреки това той не попадна в номинираните за играч на февруари на Монако.

През март Димитър Бербатов влезе отново през втората част срещу Сент Етиен, а в домакинството срещу Сошо получи и първите си пълни 90 минути, в които вкара и втория си гол.