Българският голмайстор на Тотнъм Димитър Бербатов игра едно полувреме за победата на „шпорите” с 4:1 над нискоразредния Лейтън Ориент в контролна среща.

Изненадващо тимът от Източен Лондон откри резултата в 17-та минута, когато Бойд с глава прати топката зад гърба на Пол Робинсън. По-малко от минута по-късно обаче Тотнъм върна попадението. Атака, организирана от Стийд Малбранк достави топката в наказателното поле, където Кийн и Бербатов разиграха, и ирландецът изравни.

Българският национал бе на обичайното си високо ниво и демонстрира класа през първите 45 минути с различни финтове и умели атаки. На почивката Бербатов бе заменен от Джърмейн Дефоу.

В 55-та минута Кийн от дузпа направи 2:1 за Тотнъм, а след това се разписаха още Дефоу и Бент.