Появата на Димитър Бербатов като резерва в 58-ата минута на мястото на Дарън Бент донесе успеха на Тотнъм с 3:0 при гостуването на Дарби Каунти.

Благоевградчанинът се появи на терена при резултат 0:0 и успя за 32 минути успя да помогне на съотборниците си да вкарат два гола и самият той да се разпише в мрежата на Рой Керъл.

В 68-ата минута удар на Стийд Малбранк от границата на наказателното поле бе избит от Керъл, но Роби Кийн бе най-съобразителен и откри за шпорите.

Йонес Кабул бе точен за 2:0 в 81-ата минута, вкарвайки от с изстрел близо до бялата точка, дошъл след подаване на Паскал Шимбонда.

В последните секунди на срещата Алън Стъбс се опита да играе волейбол в наказателното поле, като съдията Мартин Аткинсън без да се замисли свири дузпа, която Бербо реализира с премерен удар.