Поредният спектакъл с марка "Бербатов" наблюдаваха зрителите на "Уайт Харт Лейн" тази вечер. Българският национал вкара два гола във вратата на гостуващия Спортинг Брага.

Димитър Бербатов отбеляза най-напред изравнителния  гол за Тотнъм в 28-мата минута. Брага водеше с 0:1 след автогол на Хъдълстоун в 24-тата минута.

В 31-минута Бербатов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Три минути преди края на първото полувреме, българинът вкара виртуозно, след като получи пас от центъра на терена, пое топката с гърди в наказателното поле на португалците и стреля над плонжа на вратаря Сантош.

В 61-а минута португалският тим изравни резултата - 2:2, след попадение на Андраде.

При настъпилата неизвестност относно крайния изход на битката, Бербо взе отново нещата в свои ръце и в 75-а минута изведе блестящо Малбранк, който вкара за 3:2.

Така с общ резултата от двата мача 6:4,  Тотнъм продължава в следващият етап. Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите в турнира за купата на УЕФА е в петък, в 14 часа българско време.

За този етап се класираха още - бившия тим на Димитър Бербатов Байер Леверкузен, Вердер и Осасуна.