Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза 21-я си гол с екипа на Тотнъм и се отчете с асистенция при важната победа на „шпорите” с 3:2 като гост на Мидълсбро.

Бербо се разписа две минути след началото на второто полувреме за 2:0, като засече центриране на Хосам Гали и от воле разстреля Марк Шварцър.

Роби Кийн откри резултата в 12-та минута, когато Бербатов му подаде добре отляво и той засече топката от центъра на наказателното поле.

Марк Видука успя да върне част от интригата в мача в 66-та минута, когато с глава оползотвори центриране на Стюарт Даунинг.

Отново Роби Кийн, с втория си гол в срещата, реши нейния изход, след като се разписа от точката на дузпата, след пас на Аарън Ленън.

Крайният резултат оформи Емануел Погатец минута пред последния съдийски сигнал, след центриране от корнер на Фабио Рочембак.

Стилиян Петров игра цял мач за победата на Астън Вила с 2:0 като гост на Манчестър Сити.

Светослав Тодоров не бе в групата на Портсмут при успеха над Ливърпул с 2:1.