Капитанът на българския национален отбор по футбол Димитър Бербатов се разписа два пъти само за 20 минути на терена по време на срещата от ФА Къп на неговия Тотнъм срещу Фулъм. „Шпорите” победиха с 4:0 като гост и продължават на четвъртфинал в турнира.

Бербатов остана на резервната скамейка за началото на двубоя, но се появи в игра в 73-та минута и само четири по-късно вкара за 3:0 след асистенция на Дидие Зокора.

Българският нападател се разписа с десния крак, като мушна топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Ян Ластувка.

В самия край на мача отново Бербатов отбеляза красив гол, след като прехвърли елегантно стража на Фулъм.

Другите две попадения в срещата реализира Роби Кийн, който вкара по едно в двете полувремена – съответно в 6-та и 68-та минута.

Влезлият като резерва нападател на Фулъм Винченцо Монтела също записа името с ив статистиката, но не с гол, а с червен картон. След като се появи в игра в 62-та минута италианецът бе изгонен в самия край на срещата, заради изключително груба проява, след като бе фаулиран от Роби Кийн.