Тотнъм победи с 2:0 Чарлтън при гостуването си на „Дъ Вали” в мач от 37-мия кръг на Висшата лига. По този начин отборът на Радостин Кишишев отпадна в Чемпиъншип, а българинът, който не беше в групата на старши треньора Алан Пардю, стана третият играч в историята на Англия, който изпада с два отбора в една година.

В 8-мата минута на мача Димитър Бербатов технично пое топката на централната линия на терена, подмина защитника Талал Ел Каркури и когато стигна на десет метра от вратата безкомпромисно простреля Скот Карсън. В 90-та минута Джърмейн Дефоу оформи крайния резултат в мача.

Този гол бе под № 22 за Бербо с екипа на Тотнъм през този сезон във всички надпревари.

С тази победа „шпорите” се изкачиха на шеста позиция с 56 точки, но и мач по-малко. Почти сигурно отборът на Бербатов ще се класира на местата, даващи право за участие в турнира за Купата на УЕФА.