Българският футболист на Тотнъм Димитър Бербатов бе избран за играч на мача срещу Андерлехт от група G на турнира за Купата на УЕФА. Двубоят в Брюксел завърши наравно 1:1, а капитанът на „трикольорите” отбеляза изравнителния гол в срещата.

26-годишният нападател не попадна в титулярния състав на старши треньора Хуанде Рамос и се появи в 59-та минута на терена на стадион „Констант Ван Ден Сток”. Въпреки че игра малко повече от половин час, Бербо спечели симпатиите на читателите на uefa.com и бе определен за най-добрия в мача.

Българският национал се разписа от дузпа в 71-та минута, отсъдена за нарушение срещу Джърмей Дефо. Спечелената точка достигна на Тотнъм и „шпорите” си осигуриха място в 1/16-финалите на надпреварата.