Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за своя Манчестър Юнайтед при първата победа на „червените дяволи” като гост през сезона. Тимът на българина се наложи с 2:1 като гост на Стоук Сити. В герой за Юнайтед се превърна младокът Хавиер Ернандес, който вкара и двата гола за гостите. За домакините точен бе Тунджай Сънлъ.

Мексиканецът откри за Манчестър Юнайтед в 27-ата минута, но въпреки ранното попадение гостите не успяха да решат нещата в своя полза до самия край на двубоя.

Тунджай изравни само девет минути преди края, но отново Ернандес бе точен в 86-ата минута, което се оказа и от решаващо значение за крайния резултат.

Това бе първа победа за Юнайтед като гост във Висшата лига. До този момент Манчестър Юнайтед имаше записани четири поредни равенства. Юнайтед излезе на второ място в класирането със 17 точки, на пет от лидера Челси.