Лидерът в швейцарския шампионат Базел се разправи с 3:0 при домакинството си на Санкт Гален в 12-ия кръг. Българският национал Иван Иванов отново бе сред титулярните 11 на треньора Мурат Якин и остана на терена през всичките 90 минути.

Мачът на „Санкт Якоб Парк“ съвсем не бе толкова лесен за домакините, които посрещнаха третия в класирането. Едва в 28-ата минута халфът Фабиан Фрай откри резултата, който остана непроменен до почивката.

Гостите стартираха много лошо второто полувреме и в 50-ата минута опитният стрелец Марко Щрелер без проблеми разпечати вратата на Лопар за втори път.

В 63-ата минута Таулант Джака окончателно предреши изхода на двубоя, като оформи крайния резултат.

В класирането Базел води с 25 точки пред втория Грасхопърс, който има 19 и е с 2 мача по-малко.