Иван Иванов и неговият Базел завоюваха своята 5-а поредна и общо 17-а шампионска титла на Швейцария! Макар че контузия извади българския национал за втория дял на сезона, неговите съотборници удържаха натиска на рекордьора Грасхопърс и с победа 3:1 над Аарау си гарантираха трофея мач преди последния 36-и кръг.

Преди гостуването си на „Щадион Брюглифелд“ „синьо-червените“ имаха аванс от четири точки пред „щурците“. Грасхопърс спечели с 4:1 своя мач срещу Люцерн, но успехът се оказа без значение за мераците им към титлата.

Иначе развоят на гостуването на Базел вдъхна надежда на тима, който е 27-кратен шампион на страната. Още в 6-ата минута Нганга откри за Аарау, но в 28-ата минута Серей Дие изравни, а шест по-късно Матиас Делгадо направи обрата пълен.

Мачът беше доста отворен до 79-ата минута, когато юношата на Базел Валентин Щокер реши шампионския спор с гол за 3:1. Попадението съхрани преднината от четири пункта, като в момента Базел има 69 на сметката си при оставащ един мач до края.

Освен всичко друго Базел се изравни със Сервет Женева на второто място по спечелени титли.