Българският нападател Костадин Башов игра като титуляр при равенството 1:1 на Алки срещу Олимпиакос като гост в последния мач от 23-ия кръг на кипърското футболно първенство.

Башов, който страда от лека травма в областта на аддукторите, беше заменен в 64-ата минута от Сержао.

Домакините поведоха в десетата минута с попадение на камерунеца Еманюел Кенмон с глава, но аржентинецът Дарио Фернандес изравни в 33-ата минута след прецизно изпълнен пряк свободен удар от около 30 метра.

Така Алки прекъсна серията си от три поредни победи и остана на десето място в шампионата с 26 точки.

Олимпиакос е шести в подреждането с 30 точки. Лидер е АПОЕЛ с 53 точки, пред Омония Никозия с 46 точки, АЕК с 39 точки и Анортозис с 36 точки и мач по-малко.