Българският нападател Костадин Башов се отличи с гол и асистенция при равенството 2:2 на Алки срещу гостуващия Отелос в мач от предпоследния кръг на плейофите в кипърската футболна втора дивизия.

Башов откри резултата с 11-ото си попадение за сезона в края на първата част след самостоятелна акция. След почивката юношата на Левски изведе тогоанеца Гийом Бренер в чиста позиция и той направи 2:1, но в последните минути гостите стигнаха до точката.

След срещата футболистите на Алки получи шампионската купа и златните медали, които си осигуриха още през миналата седмица. Преди последния кръг тимът от Ларнака е недостижим на върха с 63 точки, пред градския съперник АЕК с 56 и Олимпиакос на Георги Какалов с 51 точки. Трите клуба спечелиха промоция за елита през следващия сезон, а четвъртият Отелос, който има 43 точки, ще играе във втора дивизия и догодина.