Българският нападател Костадин Башов вкара гол и подаде за други два при победа на Алки Ларнака с 4:0 над Анагениси Деринея в мач от седмия кръг на кипърското първенство по футбол.

Юношата на Левски асистира за първия гол на Илиас Хараламбус, който до почивката вкара и втори за 2:0. Башов покачи аванса на Алки на три гола в 49-та минута, когато беше изведен сам срещу Христакис Мастру, преодоля стража на гостите и

вкара на празна врата. Българският нападател записа втора асистенция в 54-та минута, след като подаде на голмайстора за крайното 4:0 Лувамо Гарсия.

Победата изкачи Алки на девето място във временното класиране с актив от седем точки. В следващия кръг отборът от Ларнака е гост в градското дерби срещу АЕК.