Българският нападател Костадин Башов се отличи с гол и асистенция при победата на Алки с 3:0 като гост на Етникос Ахна в мач от четвъртия кръг на плейофите за оставане в кипърския футболен елит.

Башов откри резултата в 18-ата минута с деветия си гол за сезона, а десет минути по-късно той подаде към Хаим Мегрелишвили, който удвои с удар по диагонала. Одай Ал Саифи оформи класическия успех за тима от Ларнака в 36-ата минута.

Башов получи болки в коляното и беше заменен принудително в средата на втората част от Роберто Брум. С победата Алки пък се изкачи на второ място в плейофите за оставане с 35 точки.

Лидер два мача преди края е Етникос с 39 точки, трети с 35 точки е Ермис, а четвърти е АЕП Пафос с 30 точки. Последният изпада във втора дивизия.

В плейофите за титлата воденият от Станимир Стоилов тим на Анортозис победи осигурилия си 21-а шампионска титла АПОЕЛ Никозия с 1:0 като гост и си гарантира третото място и бронзовите медали.