Българските нападатели Костадин Башов и Димитър Макриев се разписаха в контролни срещи в Кипър. Капитанът на Еносис Паралимни Башов отбеляза втория гол при победата с 4:0 над гостуващия Ермис.

Той удари и греда през първото полувреме, а на почивката беше заменен заради болки в ахилеса. Макриев пък реализира двете попадения за победата на Неа Саламина с 2:1 над втородивизионния ТОИ Лакатимия.

Българинът, който игра цял мач, изравни резултата от дузпа в началото на второто полувреме, а малко преди края донесе и победата на тима си. Новият сезон в кипърския футболен елит стартира на 22 август. Еносис започва с гостуване на Агиа Напа в местно дерби, а Неа Саламина ще играе срещу Омония в Никозия в първия кръг./БТА