Българският нападател Костадин Башов беше спънат за дузпа за Алки при победата с 2:1 над лидера АПОЕЛ в мач от 22-ия кръг на кипърското футболно първенство.

Още при първата атака на домакините Башов се измъкна сам срещу Тасос Кисас в 45-ата секунда, преодоля го и беше повален от вратаря на съперника. Синиша Добрашинович реализира от бялата точка, за да даде аванс на тима от Ларнака.

Башов беше заменен принудително в 67-ата минута от Сержао заради болки в областта на аддукторите.

Десетина минути по-рано Бобан Грънчаров беше изравнил за водача в класирането, но в самия край Антонио Семедо донесе успеха на Алки. Така възпитаниците на Ицках Шум събраха 25 точки и се утвърдиха на десето място в класирането. АПОЕЛ остана лидер с 50 точки, пред Омония с 44 точки и мач по-малко и АЕК с 38 точки.

Българският защитник Йордан Петков игра цял мач за Ермис, който измъкна важна точка след 1:1 срещу домакина Аполон. Вендерсон изравни в 70-ата минута за гостите, които се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са 11-и с 20 точки.